Kategorie
Zdrowie

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych- co warto wiedzieć

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Niestety, coraz większa część społeczeństwa potrzebuje fachowego oprzyrządowania medycznego. Dzieje się tak za sprawą nieuchronnie starzejącej się ludności oraz niezdrowego trybu życia większości z nas. Łóżka rehabilitacyjne są bardzo pomocne w przypadku osób, które muszą przez określony czas przebywać w pozycji leżącej. Taki sprzęt jest jednak bardzo kosztowny i mało kto może sobie pozwolić na jego kupno. Co wtedy? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych.

Czym jest łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne należy do grupy profesjonalnego sprzętu medycznego. Powinno być wyposażone w różne funkcje ułatwiające choremu egzystencję. Wygodne materace należą do jednej z nich. Przede wszystkim mają zapewniać komfort pacjentowi. Jednak kryje się za tym więcej ważniejszych właściwości, np. ochrona przed odleżynami. Łóżko rehabilitacyjne powinno być wyposażone w barierki, tak aby zapewniało pacjentowi stuprocentowe bezpieczeństwo. Należy brać pod uwagę, że zarówno dzieci, jak i osoby starsze muszą być chronione przed upadkiem z łóżka. Przydatnym gadżetem jest pilot do łóżka. Służy on do zawołania pomocy w razie takiej potrzeby. Jest niezwykle przydatne rozwiązanie. Poza tym, chory może samodzielnie regulować sobie łóżko, tak aby mógł np. usiąść.

Łóżka rehabilitacyjne są niezbędne w szpitalach. Bywa tak, że nie można się bez nich obejść nawet w domu. Jest tak w przypadku złamań i kontuzji, chorób ortopedycznych czy podeszłego wieku. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych.

Łóżko rehabilitacyjne- dla kogo?

Ważnym aspektem decyzji o kupnie lub wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego jest to, czy niepełnosprawność ma charakter stały czy przejściowy. Pacjenci w wieku senioralnym najczęściej zaliczają się do tej pierwszej grupy. Niestety, takie osoby często mają za mało sił aby funkcjonować samodzielnie. Wbrew pozorom, ciągłe leżenie jest dla nich utrapieniem. Może mieć to daleko idące konsekwencje w postaci odparzeń czy odleżyn. Jak temu zapobiec? Należy zapewnić takiej osobie wygodne podłoże i częstą zmianę pozycji ciała. Zatem najbardziej odpowiednie będzie łóżko rehabilitacyjne, które wyposażone będzie w odpowiednie funkcje. W takiej sytuacji logiczne będzie rozważanie posiadania takiego sprzętu na własność. Mimo, że jest on drogi istnieje rozwiązanie takiej sytuacji. Wypożyczalnia sprzętu medycznego beck-orto.pl oferuje późniejsze kupno łóżka.

Są też sytuacje, w których wynajem łóżka rehabilitacyjnego zupełnie wystarczy. Przykładem tego są kontuzje i złamania. Większość z nas leżała kiedyś w gipsie i wszyscy wiemy, że nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Jednak jest to sytuacja typowo przejściowa. Zatem skorzystanie z wypożyczalni sprzętu medycznego wydaje się być najlepszym wyjściem z sytuacji.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Jeśli zdecydujesz się na wynajem łóżka rehabilitacyjnego możesz liczyć na pomoc serwisu oraz konserwację sprzętu. Możesz złożyć zamówienie osobiście, lub dzwoniąc pod podany numer telefonu. W ofercie znajdziesz różne modele, więc na pewno uda się wybrać łóżko, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Nie musisz się również martwić o transport. Łóżko zostanie dowiezione bez konieczności Twojej ingerencji. Wyspecjalizowany zespół zmontuje łóżko oraz poinstruuje Cię np. jak używać pilota. W razie awarii nie masz się o co martwić, wszystko podlega serwisowi, który w razie potrzeby będzie Ci służył pomocą. Kiedy łóżko rehabilitacyjne nie będzie już potrzebne, zespół wypożyczalni rozmontuje je oraz odbierze z Twojego domu.

Bezpieczeństwo i wygoda korzystania z łóżka rehabilitacyjnego

Korzystanie z łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z bezpieczeństwem oraz wygodą z użytkowania. Łóżko jest zabezpieczone z boków barierkami. Są one szczególnie potrzebne, ponieważ chronią chorego przed wypadnięciem. Dodatkowo, na stelażu znajdują się miękkie materace, które mają ochronić chorego przed odleżynami oraz zapewnić maksymalną wygodę. Łóżka można dostosować do użytkownika przez dostosowanie parametrów. Ustawienie ich jest bardzo proste i intuicyjne.

Dużym plusem łóżek rehabilitacyjnych jest możliwość samoobsługi. W przypadku chorych zmuszonych do ciągłego leżenia szczególnie ważna jest regulacja podparcia pleców, lędźwi czy nóg. Jak to jest możliwe? Chory może przy pomocy pilota, który obsługuje sterowany elektrycznie silniczek zamontowany w łóżku, regulować parametry.

Opieka paliatywna

Niestety, w niektórych przypadkach chory jest zmuszony pozostać w łóżku przez cały dzień. Takie osoby potrzebują stałej opieki. Do opiekuna należą zabiegi pielęgnacyjne, pomoc w spożywaniu posiłków, załatwiania potrzeb fizjologicznych, zabiegi medyczne oraz ćwiczenia usprawniające. Jeśli osobą chorą zajmują się jedynie domownicy, może to być dla nich duże obciążenie. Można jednak ułatwić wykonywanie tych zadań przez wyposażenie pokoju seniora w odpowiednie meble. Sprzęt rehabilitacyjny jak najbardziej zalicz się do potrzebnego w tej sytuacji asortymentu. Szczególnie ułatwiającą wykonywanie zadań funkcją jest regulacja wysokości łóżka. Dzięki temu opiekun nie musi tak bardzo pochylać się nad chorym podczas wykonywania np. zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowym udogodnieniem będzie ustawienie obok łóżka stoliczka. Dzięki niemu chory może mieć pod ręką leki, środki higieniczne, opatrunki, jedzenie czy picie. Zapomnianym a bardzo ważnym sprzętem, który również powinien znaleźć się przy łóżku jest koncentrator tlenu. Przy wsparciu wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego możesz maksymalnie dostosować pokój do potrzeb chorego. Szczególnie ważne jest to, aby osoba chora miała pod ręką wszystkie potrzebne jej rzeczy.

Mobilność osoby chorej

Nie ma nic gorszego niż unieruchomienie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie choremu w jakimś stopniu mobilności. W takich wypadkach wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oferuje również inne rozwiązania za wyjątkiem wynajmu łóżek rehabilitacyjnych. Dobrym rozwiązaniem wydają się być wózki inwalidzkie. Dzięki nim można w prostszy sposób przetransportować chorego do przychodni przyszpitalnej czy szpitala na badania np. aparatem rentgenowskim. Dodatkowym ułatwieniem są specjalne wysuwane platformy zamontowane w autobusach komunikacji miejskiej. Jeśli przemieszczasz się samochodem, będziesz musiał złożyć wózek i schować go do bagażnika. Jeśli chory jest trochę bardziej samodzielny, dobrym rozwiązaniem będą kule ortopedyczne. Wszelkie sprzęty wspomagające samodzielność osoby chorej są ogromnym ułatwieniem dla opiekuna. Dodatkowym aspektem mobilności osoby chorej jest to, że chcą one czuć się tak samodzielne na ile jest to potrzebne.

Jeśli masz pytania

W razie pytań, możesz skontaktować się z obsługą wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego telefonicznie. Pełną ofertę znajdziesz na stronie internetowej. Standardowe pytania dotyczą najczęściej obsługi łóżka rehabilitacyjnego oraz ustawień. Zespół montujący łóżko z chęcią rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *