Kategorie
Zdrowie

Medycyna estetyczna i kosmetologia

Medycyna estetyczna i kosmetologia

Medycyna estetyczna oraz kosmetologia to bardzo prężnie rozwijające się działy medycyny. Oferują coraz bardziej nowoczesne zabiegi i odpowiadają na potrzeby klientów. Supernowoczesny sprzęt w połączeniu ze stale rozwijającymi swoje kompetencje specjalistami daje bardzo dobre rezultaty.

Medycyna estetyczna – co to jest?

Medycyna estetyczna to jedna z nowszych gałęzi medycyny. Medycyna estetyczna opiera się na dbaniu o wygląd zewnętrzny, przede wszystkim poprzez działania profilaktyczne i stosunkowo mało inwazyjne. Do zakresu medycyny estetycznej należy również włączyć zabiegi rekonstrukcyjne. Wszelkie zabiegi estetyczne przeprowadzane są w celu poprawienia wyglądu, zlikwidowania niedoskonałości lub przywrócenia stanu sprzed upływu czasu.

Odmłodzenie skóry to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, by zachować atrakcyjny wygląd oraz pozbyć się zmarszczek. Zabieg może być wykonany w mniej lub bardziej inwazyjny sposób. Warto zwrócić uwagę, że niektóre zabiegi mogą być dokonywane zarówno przez lekarza medycyny estetycznej, jak i przez kosmetologa. W przypadku botoksu czy kwasu hialuronowego istnieje spór między lekarzami a kosmetologami, czy wykonywanie tych zabiegów przez kosmetologów jest w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą:

 • botoks
 • napełnianie kwasem hialuronowym
 • powiększenie piersi
 • liposukcja
 • niechirurgiczne usunięcie tłuszczu
 • depilacja
 • operacja powiek
 • podniesienie piersi
 • abdominoplastyka
 • peeling chemiczny

Oferta kliniki na stronie thebeautydoctors.pl zawiera najbardziej popularne oraz najnowsze zabiegi nie tylko medycyny estetycznej, ale również kosmetologii.

Chirurgia estetyczna

W porównaniu do medycyny estetycznej, chirurgia estetyczna zajmuje się o wiele bardziej inwazyjnymi zabiegami. Zabiegi chirurgi estetycznej bardzo często polegają na wprowadzaniu czegoś do ciała, usuwania niektórych części ciała lub uzupełnianie niektórych miejsc poprzez pobranie elementów z innych. Zabiegi chirurgii estetycznej przeprowadzanie są najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Do najczęstszych zabiegów chirurgii estetycznej należy powiększanie piersi poprzez wszczepienie implantów, operacje nosa z usunięciem poszczególnych kości oraz modelowanie sylwetki za pomocą lipotransferu.

Stomatologia estetyczna

W przypadku stomatologii estetycznej wszelkie działania skierowane są na poprawę wyglądu zębów. Stomatologia zaliczana jest do zakresu medycyny estetycznej. Kliniki stomatologiczne oferują dla pacjenta zabiegi skalingu (usuwania kamienia nazębnego), piaskowania (oprócz kamienia nazębnego usuwa także osad, często stosowany jest jako uzupełnienie skalingu), wybielanie zębów (za pomocą lamp lub specjalnych nakładek) oraz zmianę kształtu uzębienie poprzez zastosowanie licówek.

Ginekologia estetyczna

Medycyna estetyczna w zakresie ginekologi polega przede wszystkim na pomocy kobietom w odzyskaniu przyjemności z życia seksualnego. Taki stan rzeczy pojawia się przede wszystkim ze względu na przejście okresu menopauzy czy po porodzie naturalnym. W odróżnieniu od chirurgii ginekologicznej zabiegi nie mają wskazań medycznych, a przede wszystkim z zapewnieniem kobiecie tak potrzebnego komfortu życiowego. Ginekologia estetyczna to najczęściej zabiegi liftingu krocza, plastyki pochwy lub łechtaczki czy modelowanie warg sromowych mniejszych.

Kosmetologia – co to jest?

Kosmetologia zawiera się w dziale medycyny jakim jest dermatologia estetyczna. Skupia się na leczeniu i pielęgnowaniu skóry, włosów i paznokci. W tym celu wykorzystywane są środki farmakologiczne, metody stymulacji oraz chirurgia plastyczna w niektórych jej elementach. Kliniki kosmetologiczne mają przede wszystkim zadbać o wygląd zewnętrzny pacjenta poprzez stosunkowo mało inwazyjne zabiegi twarzy, skóry czy paznokci.

Specjaliści w zakresie kosmetologii dbają przede wszystkim o profilaktykę zewnętrznych efektów procesu starzenia, upiększania ciała, korygowanie wad wyglądu zewnętrznego czy leczenie zmian skórnych.

Nowoczesna kosmetologia polega na bardzo kompleksowym podejściu do pacjenta. Oprócz dobrania odpowiedniego kremu do twarzy, wykorzystuje zagadnienia sensoryki do stworzenia pacjentowi najlepszej atmosfery przed, w trakcie i po zabiegu, by mógł się jak najdłużej cieszyć efektem.

Najczęściej wykonywane zabiegi kosmetologii

Klinik kosmetologiczne oferują szereg zabiegów, praktycznie na każdą część ciała. Oto zabiegi, które kosmetolodzy wykonują najczęściej:

 • manicure i pedicure
 • makijaż permanentny
 • wypełnianie ust
 • depilacje
 • mikrodermabrazja
 • złuszczanie naskórka
 • mezoterapia
 • usuwanie blizn
 • peelingi medyczne

Rejestracja do kliniki w celu wykonania zabiegu powinna zostać poprzedzona konsultacją i omówieniem przeciwwskazań do zabiegu, by w kolejnym etapie jak najbardziej zadbać o bezpieczeństwo pacjentów.

Zabiegi dostosowane do Twoich potrzeb

Gałąź nauki jaką jest estetologia medyczna, ma na celu badanie piękna. Specjaliści w tej dziedzinie dopasują zabiegi do twoich indywidualnych potrzeb. Wzajemne relacje poszczególnych dziedzin nauki warto wykorzystywać do uzyskania jak najlepszych efektów dla naszego ciała. Działania regenerujące, jakie również oferują kliniki kosmetologiczne, można wykorzystać choćby do uśmierzenia bólu mięśni, co sprawi, że nasze samopoczucie się polepszy, a ciało nam za to podziękuje.

Dla Niej: Odśwież młodość

Definicje piękna można wymieniać jedną za drugą, jednak są one bardzo indywidualne – i bardzo dobrze. Jednak każda kobieta chciałby cały czas wyglądać młodo. Medycyna estetyczna zna sposoby na odmłodzenie pacjentki w widoczny sposób bez inwazyjnych zabiegów. To samo można powiedzieć o kosmetologii.

Kobiety bardzo często chcą się pozbyć zmarszczek lub cellulitu. Bardzo dobrym sposobem jest mezoterapia igłowa skóry. Ta metoda polega na wstrzykiwaniu niepozornej ilości składników odżywczych w odpowiednim miejscu w głąb skóry. Mezoterapia najczęściej wykonywana jest na twarzy, włosach oraz pośladkach.

Bardzo częstym zabiegiem dla utrzymania lub przywrócenia napięcia skóry twarzy jest popularny botoks. Tak naprawdę jest to toksyna botulinowa, czyli popularny jad kiełbasiany. Zapobiega skurczowi mięśnia w który jest wstrzykiwany i niedopuszcza do powstawania zmarszczek.

Kolejnym elementem, który powoduje, że kobieta czuje się młodsza i bardziej atrakcyjna, jest modelowanie ust. Wypełniacze podczas takiego zabiegu to przede wszystkim kwas hialuronowy. Medycyna estetyczna w tym elemencie pozwala uzyskać pełne, dopasowane do twarzy pacjentki, usta, które wyglądają bardzo ponętnie i szalenie oddziałują na mężczyzn.

Pakiet zabiegów estetycznych to może być bardzo udany prezent, który sprawdzi się zarówno na Walentynki, rocznicę ślubu czy Boże Narodzenie.

Dla Niego: Estetyka po męsku

Wszelkie zabiegi estetyczne czy kosmetologiczne są również dostępne dla mężczyzn. Mimo, że są mało popularne w Polsce, to z roku na rok się to zmienia. Medycyna oferuje dodatkowo kilka zabiegów, które są przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Mowa tu o powiększeniu obwodu prącia (wstrzyknięty zostaje kwas hialuronowy) czy powiększenie penisa własnym tłuszczem. Rejestracja na taki zabieg powinna zostać poprzedzona analizą przeciwwskazań. Warto także zwrócić uwagę, że nie jest to chirurgia plastyczna, a urologia estetyczna, a oba zabiegi są nieinwazyjne i bezbolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *