Kategorie
Zdrowie

Osteopatia Olsztyn

Osteopatia

Wiele osób każdego dnia boryka się z uporczywymi dolegliwościami, które utrudniają prawidłowe i bez bólowe funkcjonowanie. Jeśli doskwierają Ci objawy, takie jak między innymi: bóle głowy i zawroty głowy, schorzenia układu gastroenterologicznego, bóle kręgosłupa, bóle układu kostno-stawowego, rwa kulszowa bądź barkowa, dyskopatie, stany lękowe, zespoły psychosomatyczne, schorzenia układu urologicznego bądź ginekologicznego, depresje, urazy w ciąży, problemy związane z układem oddechowym, schorzenia układu krążenia, bóle narządów wewnętrznych, wady postawy, stany powypadkowe; doskonałym dla Ciebie rozwiązaniem jest rozważenie terapii manualnej. Terapia manualna dla osób dorosłych może pomoc Ci powrócić do pełnej sprawności.

Osteopatia, bo to o tej dziedzinie mowa obecnie zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej. Warto wiedzieć, że osteopatia to metoda, która polega na wykorzystaniu badania manualnego danego pacjenta do postawienia diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia osób chorych. Co istotne osteopatia jest dziedziną, która w pełni akceptuje powiązanie istniejące pomiędzy umysłem, a ciałem w stanie chorobowym, jak i w stanie zdrowym. Wówczas osteopatia uznaje ludzkie ciało jako całość, a jej głównym założeniem jest fakt, że ludzki organizm posiada zdolność do autoregulacji, a także przywracania homeostazy. obecnie wielu pacjentów po odbyciu pierwszej wizyty u osteopaty z czystym sumieniem podkreśla swój lepszy stan zdrowia.

Główne zasady osteopatii:

 1. Zdaniem osteopatii organizm ludzki zawsze stanowi jedność.
 2. Wedle osteopatii ogólna i całościowa budowa ciała i zachodzące w nim wszystkie procesy są ze sobą nawzajem powiązane na poziomie strukturalnym, a także duchowym i psychicznym.
 3. Organizm sam w sobie posiada odpowiednie mechanizmy służące do samoleczenia oraz autoregeneracji.

Warto wiedzieć, że osteopatia skoncentrowana jest w głównej mierze na zdrowiu, a nie na samy zwalczaniu chorób. Wówczas leczenie w osteopatii wynika z trzech wyżej wymienionych zasadach.

Osteopata Olsztyn

Jednym z miejsc, które zdecydowanie polecają liczni pacjenci jest osteopatia Olsztyn. To za pomocą dłoni specjaliści docierają/odnajdują przyczyny schorzeń, a następnie również za pomocą dłoni likwidują nagromadzone napięcie oraz blokady. To właśnie w ten sposób osteopata jest w stanie wyleczyć naprawdę różnorodne dolegliwości. Ponadto osteopata jest wstanie zlikwidować bóle chorobowe doskwierające danemu pacjentowi od dłuższego czasu. Zatem niezależnie od rodzaju swojego schorzenia warto udać się do osteopaty. Większość pacjentów po terapii manualnej może całkowicie zrezygnować z innych form np. z fizjoterapii, czy też rechabilitacji.

Podziała osteopatii:

 • osteopatia czaszkowo-krzyżowa: opierająca się na pracy nad harmonijnym przepływem płynu rdzeniowo-mózgowego, ustabilizowanym rytmem czaszkowo-krzyżowym oraz prawidłowym mechanizmem oddychania,
 • osteopatia strukturalna: opierająca się na pracy nad sprawnością całego układu kostnego oraz układu mięśniowego,
 • osteopatia trzewna: opierająca się na przywróceniu prawidłowej funkcjonalności narządów wewnątrz organizmu ludzkiego.

Główne cele wizyty u osteopaty Olsztyn:

 • sprowokowanie/zmotywowanie organizmu danego pacjenta do zmian zachodzących na poziomie metabolicznym, a także biochemicznym,
 • uwolnienie danego pacjenta od postępujących bądź już przewlekłych stanów blokady funkcjonalnej narządów, tkanek. Odbywa się to dzięki zmniejszeniu ucisku struktur nerwowych, a także krwionośnych,
 • wpłynięcie na samopoczucie danego pacjenta, w tym podniesienie jego własnej samooceny oraz samopoczucia.

Metoda diagnozowania

Oczywiście cala terapia złożona jest z diagnozy manualnej oraz innych technik terapeutycznych, ale także manualnych. Wiele jednak zależy od samego pacjenta oraz od jego siły wewnętrznej oraz wiary we własne wyzdrowienie. Cała diagnoza jednak w głównej mierze oparta jest na szczegółowym wywiadzie z pacjentem, dokładnymi oględzinach pacjenta przez osteopatę, testach ruchomości całego ciała danego pacjenta oraz niekiedy na takich badaniach, jak rezonans magnetyczny, czy też badanie RTG.

Osteopata za pomocą własnych dłoni poprzez wykorzystanie rozmaitych techniki terapeutycznych daje impuls do tego, by ludzkie ciało danego odzyskało naturalną zdolność samoregeneracji.

Przebieg badania osteopatycznego

Już na pierwszej wizycie badanie danego pacjenta rozpoczyna się w chwili jego wejścia do gabinetu lekarskiego. Profesjonalista osteopata wówczas obserwuje swojego pacjenta. Dokonuje wtedy analizy, tego jak dany pacjent się porusza, jego mimiki oraz emocji. Następnie specjalista przeprowadza badanie podmiotowe, którego zadaniem jest ustalenie przez lekarza przyczyn dolegliwości bólowych pacjenta, ograniczeń ruchowych oraz innych zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Do podstawowych badań wykonywanych w ramach osteopatii zalicza się między innymi:

 • jak wcześniej wspomniano wywiad z pacjentem, który ścisłe dotyczy okoliczności w jakich występuje ból. Podczas wywiadu lekarz dowiaduje się także jaki jest rodzaj wykonywanej przez pacjenta pracy oraz jaki prowadzi tryb życia. Ustalenia te pomagają lekarzowi dopasować indywidualne podejście do danego przypadku danego chorego.
 • badania palpacyjne,
 • badania ortopedyczne,
 • badania neurologiczne,
 • testy funkcjonalne mające za zadanie sprawdzenie fizjologiczne odruchów ścięgnisto-mięśniowych oraz reakcje całego organizmu na różnego typu bodźce,
 • analiza wszystkich zebranych wyników specjalistycznych badań przedmiotowych.

Najważniejszym celem badania osteopatycznego jest odnalezienie u pacjenta lezji osteopatycznej, czyli dysfunkcyjnego obszaru funkcjonalności danego organizmu, który jest przyczyną dolegliwości i musi zostać poddany leczeniu.

Leczenie chorego

Watro wiedzieć, że podczas leczenia doskwierających pacjentowi dolegliwości, osteopatia bierze pod uwagę wszystkie układy ciała człowieka: układ krwionośny, układ oddechowy, układ hormonalny itd.

Ważnym elementem i nieodłącznym elementem w leczeniu jest także psychika chorego, historia jego zabiegów, urazów oraz kontuzji, stosowanej diety, przebytych i występujących u pacjenta chorób.

To właśnie dzięki takiemu podejściu osteopatia jest tak wszechstronna i wręcz wielozadaniowa. Oprócz tego cała medycyna osteopatyczna oraz integracja powstała na początku XX wieku.

Podsumowując:

Obecnie Osteopatia jest uznawana za część specjalistycznej fizjoterapii połączonej w dużej mierze z medycyną, stąd właśnie powstało określenie medycyna osteopatyczna.

Na czym polega osteopatia?

Osteopatia najprościej rzecz ujmując składa się z diagnozy oraz technik terapeutycznych. Wówczas to diagnostyka ma za zadanie wykrycie wszelkich przyczyny zaburzeń ruchomości tkanek w obrębie: całego aparatów ruchu, systemu mięśniowo-nerwowego oraz uwzględnienia funkcjonalność wszystkich narządów wewnętrznych. Natomiast techniki terapeutyczne to inaczej ogół postępowania manualnego mającego za zadanie wpłynąć w znaczącym stopniu na poprawę:

 • ruchomości tkanek,
 • zmniejszenie napięcia tkanek,
 • poprawy całego drenażu żylnego, czyli przepływu krwi w żyłach oraz tętnicach,
 • zmniejszenie ilości oraz częstotliwości przykurczy stawowo-mięśniowych,
 • funkcjonowania narządów wewnętrznych.

W gabinecie osteopatii dowiesz się skąd biorą się bóle kręgosłupa, będące często przyczyną kolejnych dolegliwości

Osteopatia Olsztyn cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów. Nic w tym dziwnego gdyż cieszy się pełnym profesjonalizmem, a każdy lekarz posiada odpowiednie klasyfikacje na wykonywanie terapii manualnych. Jeśli masz już dość problemów bólowych serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego. Nie czekaj umów wizytę i odwiedź gabinet specjalisty. Osteopata Olsztyn przyjmuje nie tylko osoby dorosłe ale także dzieci. Doświadczenie i pełen profesjonalizm pomogą zadbać Ci o dobre, bez bólowe zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *